Etykiety na butelki z wódką

Etykiety na środki ochrony roślin

Drukarnia etykiet Artibau oferuje wykonanie etykiet samoprzylepnych różnego rodzaju – naszą ofertę kierujemy do firm reprezentujących różne branże. W praktyce oznacza to, że nie mogłoby zabraknąć w aktualnej ofercie także wytrzymałych etykiet na środki ochrony roślin. Jeśli jesteście zainteresowani zamówieniem tego rodzaju etykiet, zapraszamy do kontaktu z naszą drukarnią. Artibau to profesjonalna drukarnia, która dysponuje najnowszym sprzętem. Z racji tego, że bazujemy na nowoczesnych technologiach, możemy zagwarantować staranne wykonanie wszystkich zleconych nam etykiet na środki ochrony roślin. Druk będzie bardzo trwały! W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Waszej dyspozycji.

Dlaczego etykiety na środki ochrony roślin są tak ważne?

Warto pamiętać o tym, że etykiety na środki ochrony roślin spełniają pewną bardzo ważną rolę. Stanowią one mianowicie instrukcję użycia konkretnych środków ochrony roślin, które zostały dopuszczone do obrotu i stosowania przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pamiętajmy o tym, że tego rodzaju środki często mają bardzo silne działanie chemiczne. Stąd też jednoznaczna instrukcja na ich opakowaniach jest bardzo ważna chociażby z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że etykiety na środki ochrony roślin zawierają wskazówki, których należy bezwzględnie przestrzegać. Dopuszczone do obrotu w naszym kraju środki ochrony roślin można używać wyłącznie zgodnie z etykietą.

Co muszą zawierać etykiety na środki ochrony roślin?

Jak nietrudno się domyślić, etykiety na środki ochrony roślin muszą zawierać pewne określone informacje. Następujące dane muszą znaleźć się na etykiecie:

  • nazwa handlowa środka – warto pamiętać o tym, że każdy producent może używać innej nazwy na tę samą substancję czynną. W praktyce oznacza to, że na rynku mogą być oferowane liczne środki pod różnymi nazwami, które pod względem substancji czynnej są dokładnie takie same. Nazwa substancji czynnej w danym środku podawana jest zwykle w formie zwyczajowej, bywa jednak, że podaje się jej chemiczny odpowiednik;
  • forma użytkowa preparatu – to informacja o tym, w jaki sposób substancja czynna musi zostać przygotowana, aby można jej było użyć. Prawidłowa dawka środka, zakres stosowania, postępowanie podczas stosowania – także i te informacje znajdziecie na etykietach;
  • środki ostrożności – etykiety na środki ochrony roślin to silnie działające preparaty chemiczne. Stąd też producent musi poinformować, w jaki sposób można zminimalizować ryzyko związane z ich użyciem. Zamieszczane są w związku z tym piktogramy dotyczące bezpiecznego stosowania;
  • karencja i prewencja – informacja o okresie, jaki musi upłynąć od użycia środka do zbioru oraz o okresie, przez który po użyciu środka człowiek i zwierzęta nie powinny przebywać na obszarze zastosowania środka;
  • sposób przechowywania, postępowanie ze zużytymi opakowaniami – zazwyczaj środki ochrony roślin są truciznami o działaniu silnie toksycznym. Najczęściej na etykiecie pojawia się zalecenie co do przechowywania w odpowiedniej temperaturze, opakowanie musi być szczelnie zamknięte, środek należy przechowywać z daleka od dzieci i zwierząt.

Etykiety na środki ochrony roślin – oferta drukarni Artibau

Jeśli potrzebujecie wysokiej klasy, trwałych i jednocześnie estetycznych, etykiet na środki ochrony roślin, zachęcamy was do skorzystania z naszej oferty. Artibau to doświadczona drukarnia cyfrowa, która oferuje etykiety samoprzylepne dla podmiotów reprezentujących różne sektory.

Nasza drukarnia może zaoferować klasyczne etykiety zarówno z papieru, jak i z folii (PP i PE). To jednak nie wszystko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy także nowoczesne etykiety cyfrowe PEEL OFFY. Drukarnia Artibau oferuje tego rodzaju rozwiązania jako jedyna w Polsce! Etykiety cyfrowe pozwalają na znaczne oszczędności juz przy stosunkowo niedużym nakładzie. Na jednej etykiecie można umieścić obszerny tekst – mogą to być chociażby różne wersje językowe. Dzięki zastosowaniu nowych technologii etykiety cyfrowe są bardzo trwałe. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji.