Etykiety na butelki

Etykiety dla branży spożywczej

Jeśli chcecie zamówić wysokiej klasy etykiety na produkty spożywcze, zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. Firma Art-Bau to doświadczona drukarnia cyfrowa, które miała już okazję wykonywać etykiety samoprzylepne dla wielu różnych branż. Wysoka jakość wydruku, estetyka, terminowe wykonanie zlecenia, a także profesjonalne doradztwo – tego właśnie możecie spodziewać się, stawiając na współpracę z nami. Bez problemu możecie zamówić u nas wysokiej klasy etykiety dla branży spożywczej.

Etykiety dla branży spożywczej a aktualne wymagania

Jakie wymagania powinny spełnić prawidłowo wydrukowane etykiety dla branży spożywczej? Przede wszystkim kontakt takich etykiet z żywnością powinien być absolutnie bezpieczny. Inne ważne aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę przy drukowaniu etykiet samoprzylepnych, mających znaleźć się na produktach spożywczych, to: wizerunek produktu a także realistyczne zaprezentowanie na etykiecie oferowanego produktu.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przemysł spożywczy obejmuje wiele różnych branż. W obrębie branży spożywczej wyróżniamy chociażby branżę mięsną, cukierniczą, przetwórstwo rybne, warzywno-owocowe itd. Niezależnie od tego, jakiego typu produkty spożywcze produkujecie, możecie zlecić nam druk etykiet samoprzylepnych. Na pewno uda nam się ustalić w zadowalający sposób wszystkie szczegóły.

Każda etykieta dla branży spożywczej musi oczywiście zawierać wszystkie niezbędne informacje o produkcie. Chodzi o te informacje, które określone zostały prze aktualne przepisy prawne.

Co musi znaleźć się na etykiecie dla branży spożywczej?

Druk etykiet dla branży spożywczej to wielkie wyzwanie. Wiadomo, że etykieta samoprzylepna na produktach spożywczych ma przyciągać uwagę, wyróżnić dany produkt na tle konkurencji. Jednak nie wolno zapominać i o tym, że informacje, które mają znaleźć się na etykiecie dla branży spożywczej zostały precyzyjnie określone przepisami prawnymi.

Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia zakłada, że każda etykieta dla branży spożywczej musi zawierać informacje oraz oznaczenia, które dany produkt określają. Jeśli chodzi o oznaczenia na etykietach, mowa o znakach towarowych, nazwach handlowych, grafikach i symbolach, które dotyczą danego produktu. To jednak nie wszystko, etykiety dla branży spożywczej powinny ponadto zawierać

 • nazwę produktu
 • nazwę i adres producenta
 • masę netto produktu
 • datę minimalnej trwałości lub termin przydatności do spożycia
 • listę składników – składniki wymieniane są w kolejności malejącej
 • obecność dozwolonych substancji dodatkowych lub innych dodatków – substancje chemiczne, które mają poprawić walory danego produktu żywnościowego
 • zawartość składników odżywczych w 100g produktu
 • nazwę kraju pochodzenia w przypadku produktów importowanych
 • warunki przechowywania
 • sposób użycia.

Druk etykiet dla branży spożywczej – oferta Arti-Bau

Wszystkie osoby zainteresowanie zleceniem druku wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych, zachęcamy do skontaktowania się z naszą drukarnią. Arti-Bau to drukarnia, która stawia zawsze na nowe technologie oraz wytrzymałe materiały. Możecie zamówić u nas etykiety dla branży spożywczej różnego typu. Nasza oferta obejmuje:

 • etykiety papierowe pełnokolorowe – tego typu etykiety są bardzo trudne do usunięcia;
 • etykiety foliowe pełnokolorowe – możecie zamówić u nas etykiety polipropylenowe (PP) oraz polietylenowe (PE). Te drugie sprawdzą się znakomicie w przypadku produktów zapakowanych w giętkie opakowania.
 • etykiety typu Clear on Clear (no label look) – w tym przypadku chodzi o etykiety na transparentnym podłożu z przezroczystym klejem. Taka etykieta ma za zadanie imitować druk na opakowaniu produktu;
 • etykiety wielowarstwowe (Peel-off) na PP lub PE – takie etykiety dla branży spożywczej są zamawiane, kiedy producent chce zamieścić na etykiecie dużo tekstu.

Nasza oferta obejmuje druk etykiet na opakowaniach plastikowych, metalowych, szklanych, zbiorczych, pojedynczych, na butelkach, słoikach, woreczkach i każdy inny rodzaj opakowania wykorzystywany w branży spożywczej. Drukarnia Arti-Bau posiada długie doświadczenie na rynku. Oferowane etykiety samoprzylepne zawsze wykonywane są z dbałością o każdy szczegół. Drukowanie odbywa się za pomocą nowoczesnych urządzeń, dlatego też możemy zapewnić Wam terminową realizację zleceń.