Etykiety dla branży chemicznej

Etykiety dla branży chemicznej

Jeśli jesteście zainteresowani zamówieniem wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych, serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą naszej drukarni cyfrowej Artibau. Obsługujemy klientów reprezentujących różne branżę. Wysoka jakość wydruku, wytrzymałe podłoża, elastyczne podejście do klienta - tego właśnie możecie spodziewać się, zlecając nam wykonanie etykiet samoprzylepnych dla Waszej firmy.

Zlecając nam druk etykiet samoprzylepnych, możecie oczekiwać wysokiej jakości wykonania i terminowości. W razie zainteresowania chętnie wykonamy etykiety samoprzylepne na próbę według Waszego projektu. Jak już wspomnieliśmy, oferujemy druk etykiet samoprzylepnych dla różnych branż. Także dla branży chemicznej. Jakie jest zastosowanie tych etykiet? Co powinny zawierać? Tego dowiecie się w dalszej częściej naszego artykułu.

Etykiety chemiczne i ich zastosowanie

Kiedy mowa o etykietach dla branży chemicznej, chodzi o etykiety samoprzylepne, którymi oznakowuje się produkty zawierając różnego typu chemikalia, w tym także substancje niebezpieczne, czyli przykładowo substancje o działaniu toksycznym, żrącym, łatwopalnym czy też zagrażające zdrowiu i życiu.. Etykiety chemiczne dzięki zastosowaniu wysokiej jakości klejów mogą być jak najbardziej aplikowane zarówno na powierzchniach płaskich jak i wypukłych (mogą to być chociażby butelki, pojemniki, beczki itd.).

Ze względu na zastosowanie etykiet tego typu zalecane jest wykorzystywanie do ich produkcji taśm barwiących żywicznych, które charakteryzują się bardzo wysoka odpornością na działanie wszelkich chemikaliów, olejów itd. Oprócz tego możliwy jest także dodruk informacji. Firmy zamawiające etykiety chemiczne powinny w miarę możliwości poinformować o docelowym zastosowaniu tych etykiet, ponieważ jest to niezbędne, aby dobrać odpowiedni klej. Przykładowo do aplikacji na butelki z PCV stosuje się standardowy klej akrylowy, gdy tymczasem mocne kleje kauczukowe albo kleje odlepne łatwousuwalne nie nadają się do stosowania na opakowaniach wykonanych z PVC.

Etykiety chemiczne zgodne ze standardami GHS

Jeśli chodzi o druk etykiet dla branży chemicznej, trzeba pamiętać o tym, że etykiety te muszą odpowiadać standardom GHS. GHS to Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów. System ten został wprowadzony przez ONZ. Jego celem jest ujednolicenie informacji dotyczących produktów chemicznych. Dlaczego właściwie tak ważne jest, aby etykiety chemiczne odpowiadały GHS? Dzięki ujednoliceniu standardów poprawia się bezpieczeństwo zwłaszcza w kontakcie z szeroko pojmowanymi substancjami niebezpiecznymi. W chwili obecnej etykiety chemiczne powinny zawierać następujące elementy:

  • jednoznaczny identyfikator konkretnego produktu;

  • hasła ostrzegawcze;

  • jeśli chodzi środki o działaniu niebezpiecznym, na jego etykiecie powinny pojawić się obrazki lub piktogramy, które poinformują o możliwym zagrożeniu;

  • informacje o chemikaliach

  • informacje o środkach zapobiegawczych dotyczących niebezpieczeństwa;

  • informacje na temat dostawy,

  • dodatkowe informacje.

Jeżeli interesuje Was druk etykiet chemicznych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nasze duże doświadczenie w branży pozwala nam na przygotowanie etykiet, które będą w pełni odpowiadać obowiązującym wymogom. W tym miejscu warto podkreślić, że etykiety chemiczne muszą odpowiadać GHS już od roku 2010. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania o etykiety chemiczne w naszej ofercie.

Etykiety chemiczne - nasza oferta

Wszystkie firmy zainteresowane złożeniem zamówienia na druk etykiet chemicznych wysokiej jakości zapraszamy do skorzystania z naszej aktualnej oferty. Najczęściej etykiety chemiczne nawinięte są na rolkę - tak to wygląda w przypadku zarówno dużych, jak i średnich ilości. Ze swej strony chcielibyśmy zapewnić, że elastycznie podchodzimy do klientów, co w praktyce oznacza, że realizujemy różne nakłady. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn drukarskich jesteśmy w stanie zrealizować Wasze zlecenia na etykiety chemiczne na najwyższym poziomie w zadowalającym terminie.